• Dolar
  15.877
 • Euro
  16.844
 • Ç.Altın
  1.515
 • Altın
  942.000
KIRIKKALE
23°
01:4

Akşam'a Kalan Süre

GEYİK VE BAĞBAŞI İRLANDA İŞ KONSEYİNE SEÇİLDİLER

Kırıkkale’nin iki önemli iş insanı Savaş Geyik ve Timuçin Bağbaşı, ASKON grubundan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İrlanda İş Konseyi Yönetim Kurulu üyeliklerine seçildiler.


22 KİŞİLİK YÖNETİME GİRDİLER

DEİK seçimli olağan genel kurulları Lütfi Kırdar Spor Salonu’nda hafta sonu gerçekleşti. Kırıkkale’den ASKON adına seçimlere giren iki iş insanı Savaş Geyik ve Timuçin Bağbaşı, diğer iş adamları dernek üyelerini geride bırakarak 22 kişilik İrlanda İş Konseyi Yönetim Kurulu üyeliklerine seçildiler.  Geyik ve Bağbaşı DEİK’de yönetime giren ilk Kırıkkaleliler olarak dikkat çektiler.

ÖNEMLİ BİR OLUŞUM

1985 yılında kurulan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - DEİK, Türk özel sektörünün dış ticaret, uluslararası yatırımlar, hizmetler, müteahhitlik ve lojistik başta olmak üzere, dış ekonomik ilişkilerini yürütme; yurt içi ve yurt dışında yatırım imkânlarını araştırma; Türkiye'nin ihracatını artırmaya katkı sağlama ve benzeri iş geliştirme çalışmalarını koordine etmekle görevlendirilmiş kurum şeklinde tanınıyor.

ÖNDE GELEN GİRİŞİMCİLER

11 Eylül 2014 tarihinde çıkarılan 6552 Sayılı Kanunla yeni bir yapıya kavuşan DEİK, "Türk özel sektörünün dış ekonomik ilişkilerini yürütme" görevini tamamıyla üstlenmiş olup, kurucu kuruluşları, üyeleri ve iş konseyleri ile birlikte, Türkiye'nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası temsilcilerinin oluşturduğu gönüllü bir ‘iş diplomasisi' örgütü olarak biliniyor.

İlginizi Çekebilir

ASKON KIRIKKALE ŞUBESİ GENEL MERKEZE ÇIKARMA YAPTI

İlginizi Çekebilir

GEYİK VE BAĞBAŞI İRLANDA İŞ KONSEYİNE SEÇİLDİLER

Haber Yorumları

Yorum Yaz

34213

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647