• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

KIRIKKALESPOR KİMİN?


 •  30-11-2021  14:51:07
 • Şehrimizin 3. Ligde ki temsilcisi Kırıkkalespor’un iç sahada  ki bütün maçlarına hem futbol sevgim hem de gözlem yapmak için giderim. Deplasman maçlarına da imkanım oldukça katılıyorum. (Bakmayın öyle dediğime şu ana kadar sadece Adana’da ki Ceyhanspor maçına gidebildim).  Ceyhan gelenin 5 gidenin 6 attığı bir takımdı.  Kendi yöneticileri protokol tribündeydiler. Bizden sadece Kulüp Başkanı Veli Uca ve Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem protokolde yer aldı.  En son Çankayaspor maçında bizden Veli Uca ve MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu protokol tribününde oturdu. Son 5 maçta 4 mağlubiyet 1 beraberlik alan rakip takımdan ise;  biri milletvekili olmak üzere 4 isim vardı. Kendi şehrimizde protokol anlamında bizden kalabalıklardı. Üstelik iddiaları da yok. Zaten yenildiler gittiler. Erdal Baloğlu maçlara gelmese, protokol tribününde  oturacak protokol üyesi bulamayacağız.

  Kırıkkalespor bu sezon ciddi ciddi şampiyonluğa oynuyor. Bu hafta itibariyle lider takımın 6 puan gerisinde 2. sırada. Yani ortada bir başarı var. Türkiye profesyonel liglerde en az gol yiyen takım. Avrupa’da Ajax’tan sonra ikinci. Karaköprü maçını saymazsak içeride dışarıda önüne geleni yendi geçti. Tablo bu. Şimdi soruyorum;

  Kırıkkalespor; cebinden para harcayıp takımı ayakta tutmaya çalışan Kulüp Başkanı Veli Uca’nın mı?

  Maddi olarak tek destekleyen kurum olan Kırıkkale Belediyesi’nin Başkanı Mehmet Saygılı’nın mı?

  Hemen hemen her maç (içerde-dışarda) takımın yanında olan MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu’nun mu?

  Yönetimde olmamasına rağmen takımı hiç yalnız bırakmayan Harun Ulusoy, Cesur Cebeci, İbrahim Ergençoğlu, Yusuf Tüfekçi, Emre Delice’nin mi?

  Güçlü bir maddi potansiyele sahip olmamalarına karşılık yönetimde yer alarak takıma sahip çıkan; Hakan Gökkaya, Tolga Özkan, Can Saygılı,  Hakan Elidemir, Ali Dolu, Utku  Sevinç, Ahmet Ereli, Ersan Zengin, Önder Uyumaz, Hakan Karabekir, Cihat Mencet,  Asım Bedir, Tolga Özkan, Niyazi Selçuk Cilesun, Salih Işıkoğlu’nun mu?

  Hiçbir zaman görevden kaçmayan ve takımın bugün ki başarısında önemli role sahip Teknik Direktör Nihat Baran ve yardımcı hocalar; Kemal Dulda, Mete Metin, Hamit Tüzün’ün mü?

  Sahada ter döken futbolcuların mı? Saha kenarında top toplayan çocukların mı? 

  Son 3 deplasmandan ikisinin masraflarını karşılayan Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem’in mi?

  Maçlara gelmeselerde binlerce lira verip, sezon başında kombine alan ve biletleri taraftara dağıtan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Geyik Grup Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Geyik, E-İmzaTR Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç’ın mı?

  Tribünde 90 dakika boyunca sesleri kısılıncaya kadar kendilerini paralayan tribün liderleri; İlyas Yağlı, Eray Ünver, Cem Aydoğan,  Hüseyin Ulutel, Erdal Aydın, Aytaç Aydın, Ahmet Taran’ın mı?

  Cebinden para vererek soğukta sıcakta maça gelen ve destek olan taraftarın mı?

  Soruyorum size kimin bu takım? Bu isimleri niye saydım? 280 bin nüfuslu şehirde takım sadece bunlarınmış gibi, bu isimler maçlara geliyor, üzülüyor, çabalıyorlar.  Galip gelinen maç sonunda gelmedikleri maça kuru kuruya bir sosyal medya paylaşımı ile tebrik edip, destek olmuş gibi yapmıyorlar. Mücadele ediyorlar.  Takımın her anını yaşıyorlar ki bu takım babalarının malı değil şehrin ortak değeri.   

  Şehrin siyasileri, bürokratları, iş insanları, sivil toplum örgütü temsilcileri; bu takım şampiyonluğa gidiyor. Hiç bir şey yapmıyorsanız en azından maça gelin.  Protokol tribününde maç izlemenin bedeli 100 lira. Girerken elinizi cebinize atında bir paranız nasip olsun.  Biliyorum ki yarın seçim zamanı gelince boynuna  atkıyı takan maça gelir, ‘Sevdamız Kırıkkalespor’ diye cümleler kurar.  O gün gelmeden bugün gelin. O gün gelirseniz menfaat için gelirsiniz, bugün şehrinizin takımı için gelin. Bu bir samimiyet testidir. Gerçekten sevdanızın Kırıkkalespor olduğunu bugünden gösterin. Yanında olun bu takımın ya. Çok mu zor?  Bu takım 50 kişinin sırtında gidiyor şuan. Bir omuz verseniz, birlik olup destekleseniz daha iyi yerlerde görebiliriz.

  Kırıkkalespor bugün itibariyle şampiyonluk potasında. 2. Lig uzak değil artık. Hatta bir kongre yapılsa, yine Veli Uca başkanlığında mevcut yönetime katkı sağlayacak yeni isimler alınsa. Olmayacak şey değil. Bu takım aslında hepimizin. Zaten sosyal bir aktivitenin olmadığı şehrimizde tek tutkumuz, tek heyecanımız bu takımın başarısı. Yarın geç olabilir. Bu fırsatı kaçırmayalım. Hele hele 3 büyüklerin havlu attığı, her hafta taraftarlarını kahrettiği, Kırıkkalelileri mutlu eden tek futbol takımının Kırıkkalespor olduğu bu sezonda…

   

  Hakkımızda

  #

  İletişim

  Kirikkalekusu.com

  info@kirikkalekusu.com

  2147483647

  2147483647