• Dolar
  16.701
 • Euro
  17.475
 • Ç.Altın
  1.556
 • Altın
  967.000
KIRIKKALE
28°
04:47

Öğleye kalan Süre

ÖNAL; ‘TACİZ SKANDALI HUKUK ÖNÜNDE DE ARAŞTIRILMALI’

Kırıkkale Üniversitesi İİBF’de görevli öğretim üyesi Prof. Dr. H.Ö.’nün öğrencilere attığı taciz içerikli mesajlar, siyasetinde gündemine girdi. CHP Milletvekili Ahmet Önal, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.


HEPİMİZİ DERİNDEN ÜZDÜ

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Kırıkkale Üniversitesi’nde yaşanan taciz skandalı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.  “Geçtiğimiz gün Kırıkkale Üniversitesi’nde yaşanan aynı zamanda kamuoyuna yansıyan olay hepimizi hem üzmüş hem de son derece rahatsız etmiştir.” diyen Önal “Yaklaşık 30 yılı aşkın geçmişi, 35 bin öğrencisi ve yüzlerce öğretim üyesiyle şehrimizin göz bebeği olan üniversitemizin akademik kariyer, bilimsel tez ve makalelerle anılması gerekirken böylesine elim bir olayla anılması şehrimiz açısından da büyük talihsizliktir. Şehrimize gelen her çocuğumuz, bizlerin birer evladı, ailelerinin bizlere emanetidir. Öğrencilerimizin eğitim ve öğretim hayatlarını hiçbir sıkıntı yaşamadan tamamlamaları için her kurum ve kişi üzerine düşen sorumluluğu eksiksiz yerine getirmelidir.” İfadelerini kullandı.  

TAKİPÇİSİYİM

Önal “Bu hususta Kırıkkale Üniversitesi yönetimi ile yaptığımız görüşme neticesinde, iki hafta önce konunun kendilerine yansıdığı, akabinde üniversite rektörlüğünce gerekli soruşturma işlemlerine başlandığı ve tamamlanma aşamasına geldiği, ayrıca konunun hassasiyetle takip edildiği bilgisi verilmiştir.  Bununla birlikte, üniversitemizde görev yapan ve unvanı eğitimci olan bir kişinin öğrencilerimize bu denli ahlaktan uzak bir davranışta bulunduğu iddiası hukuk önünde de araştırılmalıdır. Memleketinden çıkıp Kırıkkale’mizde eğitim görmeye gelen yavrularımızı rahatsız eden bu çirkin olay ile ilgili soruşturulma başlatıldığı kamuoyuna yansımış olsa da olay açıklığa kavuşuncaya kadar sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz.” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

ÖNAL; ‘TACİZ SKANDALI HUKUK ÖNÜNDE DE ARAŞTIRILMALI’

İlginizi Çekebilir

PROFESÖRDEN ÖĞRENCİSİNE TACİZ İDDİASI; MESAJLARI YAYINLADI

Haber Yorumları

Yorum Yaz

12756

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647