• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

ÖNAL’A ‘İMAMOĞLU’NU KARŞILAMAYIN’ DENİLDİ Mİ?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kırıkkale ziyareti ulusal medyanın da gündemine girdi. Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı Zafer Şahin, bu gün ki köşe yazısında İmamoğlu’nun Kırıkkale ziyareti ile ilgili ilginç iddialarda bulundu.


ŞAHİN KÖŞESİNE TAŞIDI

İmamoğlu’nun Kayseri’de gerçekleşen toplantı sonrası Kırıkkale’yi ziyaret etmesi ulusal gündemde yerini aldı. Miting havasında geçen programda İmamoğlu ülke yönetimine ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştu.  İmamoğlu’nun Kırıkkale ziyaretine ilişkin Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı Zafer Şahin bugün ki köşesinde ilginç iddialarda bulundu.  İmamoğlu’nun Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşı duruşuna rağmen cumhurbaşkanlığı adaylığından vazgeçmediğine işaret eden Şahin, İmamoğlu’nun önce Kayseri’de sonra da Kırıkkale’de gövde gösterisi yaptığını ifade etti.  Şahin yazısında bir de iddiada bulunarak, CHP’den bir grup başkan vekilinin Ahmet Önal, bir genel başkan yardımcısının da  İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ’ı arayarak İmamoğlu’nun karşılanmamasını, gövde gösterisine dönüştürülmemesi şeklinde uyarıda bulunduğunu söyledi.

VİTES BÜYÜTÜYOR

İşte Zafer Şahin’in İmamoğlu-Kırıkkale ziyareti üzerine yazdığı köşe yazısı; CHP’deki tek gündemin TÜSİAD  ve ekonomi olduğunu zannediyorsanız fena halde yanılıyorsunuz. CHP’de asıl gündem Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusu. Kılıçdaroğlu ne kadar bastırsa da Ekrem İmamoğlu’nu adaylıktan vazgeçiremiyor. Bırakın geri adım atmayı, İmamoğlu sürekli vites büyütüyor ve Kemal Bey’e şok üstüne şok yaşatıyor. Kulis bilgilerine geçmeden önce bir hatırlatma yapalım. CHP, Kayseri’den önce Gaziantep’te belediye başkanlarını toplamıştı. Orada genel merkezin yönlendirmesiyle söz alan bir belediye başkanı “İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın isimlerinin sürekli Cumhurbaşkanı adayı olarak geçmesi partiye zarar veriyor” dedi. Bu CHP Genel Merkezi’nin iki belediye başkanına verdiği “Adaylık düşüncesini aklınızdan çıkarın” mesajıydı.”

ÖNCE KAYSERİ SONRA KIRIKKALE

“İntikam soğuk yenilen bir yemektir. İmamoğlu rövanşı almak için Kayseri’deki toplantıyı beklemiş. Kayseri’de 20’nin üzerinde belediye başkanı sırayla söz alıp Kılıçdaroğlu’na “Ekrem Başkan bize çok yardımcı oluyor. Bütün ihtiyaçlarımızı karşılıyor” diyor. Öncesinde İmamoğlu ile görüşmüş olma ihtimalleri sizce nedir? Havadaki organize işler kokusu ta Ankara’dan duyulmuyor mu? İmamoğlu’nun gövde gösterisi bununla sınırlı kalmıyor. Kayseri’den sonra soluğu Kırıkkale’de alıyor. İmamoğlu’nun kente geleceğini  CHP Milletvekili Ahmet Önal duyuruyor partililere! İmamoğlu ve Önal’ın resimlerinin yan yana olduğu “İmamoğlu Kırıkkale’mizi ziyaret edecek”  afişi genel merkezi karıştırıyor. Bir grup başkanvekili Ahmet Önal’ı arıyor.”

GENEL BAŞKAN GİBİ KARŞILANDI

“Bir genel başkan yardımcısı da Kırıkkale İl Başkanı’nı... İmamoğlu’nun karşılanmaması, ziyaretin gövde gösterisine dönüşmemesi gerektiği lisanımünasiple anlatılıyor. Ama kimse bu uyarıları takmıyor. İmamoğlu, Kırıkkale’de CHP Genel Başkanı gibi karşılanıyor. Ziyaret İBB’nin resmi sitesinden coşkulu  kalabalığın görüntüleriyle “İmamoğlu Kırıkkale’de” diye duyuruluyor. Bitmedi… İmamoğlu, kendisine karşı her yerde parti örgütlerini uyaran genel merkeze sitem telefonu açıyor. Telefonun öbür ucundaki bir genel başkan yardımcısına “Kemal Bey’e gaz verip durmayın. Seçilme şansı yok, Türkiye’ye kötülük yapıyorsunuz” diyor.  Bu işin gittiği yer çok açık. Kemal Bey muhalefeti dizayn edip, Cumhurbaşkanı adayı olacağım diye uğraşırken partiyi de adaylığı da İmamoğlu’na kaptırabilir. Yazın bir köşeye... “Adayımız İmamoğlu olmalı” diyen belediye başkanı, il başkanı, hatta milletvekillerinin açıklamalarını okumamız yakındır.”

Zafer Şahin 

 

İlginizi Çekebilir

ÖNAL’A ‘İMAMOĞLU’NU KARŞILAMAYIN’ DENİLDİ Mİ?

İlginizi Çekebilir

İMAMOĞLU; ‘TÜRKİYE’NİN YÖNETEMEME SORUNU VAR’

Haber Yorumları

Yorum Yaz

97606

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647