• Dolar
  28.929
 • Euro
  31.410
 • Ç.Altın
  3.198
 • Altın
  1.893
KIRIKKALE
12°
04:27

Öğleye kalan Süre

PEDALLAR DÖNMEYE BAŞLIYOR

Kırıkkale Valiliği himayelerinde, Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenecek Türkiye Şampiyonası 7.Etap Puanlı Yol Yarışları, 23 Eylül 2022 Cuma günü Genç Erkekler 96 Km yol yarışı ile başlıyor.


TRT’DE CANLI YAYINLANACAK 

Ülkemizin en önemli bisiklet takımlarına ve bisikletçilerine üç gün boyunca ev sahipliği yapacak Kırıkkale, üç gün boyunca da bisiklet sporunun Türkiye’de atan kalbi olacak. TRT’ nin de canlı bağlantılar yapacağı yarışmalar için gerekli tüm hazırlıklar yapıldı. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu başkanlığında yapılan koordinasyon ve değerlendirme toplantılarında, organizasyon tüm yönleriyle ele alınarak hazırlıklar bir kez daha gözden geçirildi.

 

HER YIL YAPILMASI AMAÇLANIYOR

Bu yarışmayı Kırıkkale’de her yıl gerçekleştirmeyi amaçladıklarını, hazırlıkların tam olarak yapılması halinde ise uluslararası bir yarışmanın Kırıkkale’de hayat bulacağını belirten Vali Tekbıyıkoğlu, 43 şehrin geçiş güzergahında bulunan Kırıkkale’nin, birçok doğal güzellikleriyle, manevi durakları ve tarihi eserleriyle gezip görülebilecek bir şehir olduğunu aktardı.

ŞEHRİMİZDE AĞIRLAYACAĞIZ

Türkiye’nin en prestijli organizasyonlarından biri olan Türkiye şampiyonası 7. Etap Puanlı Yol Yarışlarının bu yıl ilk kez Kırıkkale’de düzenleniyor olmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Tekbıyıkoğlu “ Türkiye’nin her yerinden gelecek sporcuları, takımları, basın mensubu arkadaşları, sporseverleri, bisiklet tutkunlarını şehrimizde ağırlayacağız. Dünyada büyük rağbet gören organizasyonlar haline gelen bisiklet turlarının düzenlendikleri şehrin doğal ve kültürel değerlerini tanıtımında büyük katkı sağladığı aşikardır. Hem bisiklet sporunun teşviki, sevdirilmesi hem de ilimize önemli katkıları olacak bu organizasyonları desteklemeye her zaman devam edeceğiz “dedi.

TEŞEKKÜR EDİLDİ 

Yapılan Lansman ve toplantıların ardından Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön beraberinde ki teknik heyet ve Türkiye Bisiklet Federasyonu bünyesindeki 10 Bisikletçi, Bisikletleri ile Valilik binasına gelerek Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette, Bisiklet sporuna gösterdiği katkı, himaye ve örnek misafirperverliğinden dolayı şükranlarını ileten Bisikletçilerle bir süre sohbet eden Vali Tekbıyıkoğlu, Profesyonel Bisikletçileri Kırıkkale’de görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek yarışmalarda kendilerine başarılar diledi.

YARIŞMA PROGRAMI 

3 gün boyunca üst düzey rekabete sahne olacak ve 420 sporcunun yarışacağı Türkiye Şampiyonası 7.Etap Puanlı Yol Yarışları’nın etap programı şu şekilde olacak:

23 Eylül Saat 08:30 : Genç Erkekler Yol Yarışı ( 96 km)

23 Eylül Saat 13:30 : U17 Erkekler Yol Yarışı (75 km)

23 Eylül Saat 16:30 : U15 Erkekler Yol Yarışı ( 58 km)

24 Eylül Saat 08:30 : Master Erkekler Yol Yarışı (96 km)

24 Eylül Saat 12:30 : Genç-U17 Bayanlar Yol Yarışı (75 km)

24 Eylül Saat :15.30: U15 Bayanlar Yol Yarışı (58 km)

25 Eylül Saat :08:30-14.30 Kriteryum Yarışları

İlginizi Çekebilir

TSK’YA İFTİRA ATAN TANRIKULU VAR TÜRKİYE 1.’Sİ OLAN ÖNAL YOK

İlginizi Çekebilir

PEHLİVANLI ‘BİSMİLLAH’ DİYEREK YOLA ÇIKTI

İlginizi Çekebilir

ASKON KIRIKKALE ÇALIŞIYOR; 3 AVRUPA ÜLKESİNE İHRACAAT

Haber Yorumları

Yorum Yaz

70131

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647