• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

PEKUZ’DAN MİLLİ EĞİTİM BAKANINA SERT TEPKİ

Şanlıurfa ziyaretinde ziyaret ettiği okulda, milli eğitim müdürü ve okul müdürüne kameralar önünde tepki gösteren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Yasin Pekuz sert tepki gösterdi.


PARA İSTEDİNİZDE VERMEDİK Mİ?

Milli Eğitim Bakmanı Mahmut Özer Şanlıurfa’da ziyaret ettiği bir okulda öğrencilerin okula basketbol sahası yapılması isteği üzerine il milli eğitim müdürüne gereğinin yapılması yönünde talimat verdi. Bakan Özer, daha sonra bahçede okul müdürüne, "Buraya bir basketbol sahası yapılmaz mı? Siz ne biçim adamsınız ya? Siz ne iş yapıyorsunuz? Para istediniz de para mı vermedik? Bu çocukları niye burada mahzun halde bırakıyorsunuz" sözleriyle çıkıştı. Bakan Özer, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt'a ise "Sayın Müdür, gezdirdiğiniz okul böyleyse gezdirmediğiniz okullar nasıl" diyerek tepki gösterdi.

EĞİTİM CAMİASINDA RAHATSIZLIK

Bakan Özer’in kameralar ve öğrenciler önünde okul müdürü ve il milli eğitim müdürüne tepki göstermesi eğitim camiasında rahatsızlığa neden oldu. Eğitim Bir Sen Kırıkkale Şube Başkanı Pekuz sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da “Neredeyse her gün okul yöneticisi kardeşlerimiz, okullarda güvenlik görevlisi olmadığından, yeterli temizlik personeli olmadığından ve defalarca talep ettikleri fizîkî onarımların yapılmadığından dert yanıyor ancak devletimizin kendilerine sunduğu imkanlar dahilinde vatandaşı ve öğrencileri memnun etmeye, görevlerini hakkıyla yapmaya çalışıyorlar.”

ÇOK ÜZÜCÜ

“Hal böyle iken Milli Eğitim Bakanı gördüğü bazı eksiklikler için tüm öğrencilerin, velilerin ve basının olduğu bir ortamda  il milli eğitim müdürünü ve okul yöneticisini sert bir şekilde fırçalıyor. Sayın Milli Eğitim Bakanı; sizin karşınızda susan o arkadaşlar devlet âdâbı aldığı için, ahlaklı olduğu için, ekmeği için susuyor. Sizden korktuğu için değil. Üstelik sizin almış olmanız gereken devlet ahkâmı da böyle davranmamanız gerektiğini emrediyor.Sayın Cumhurbaşkanımızın; bakanlara, valilere, kaymakamlara bu konulardaki hassasiyetini belirtmesine ve devletin şefkatli yüzü olun demesine rağmen bu tabloları görmemiz hem düşündürücü hem de çok üzücü.” ifadelerini kullandı.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

29213

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647