• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

PİLAVCI; ‘TEHDİT VE HAKARETE MARUZ KALDIK’

Bir süre önce AK Parti Karakeçili Kadın Kolları Başkanlığından istifa eden Nurcan Pilavcı’nın, 15 Temmuz şehidi Alparslan Yazıcı’nın ailesine ve kendisine yapılan tehdit ve hakaretler nedeniyle istifa ettiği öğrenildi.


DESTEK GÖRMEDİM

AK Parti Karakeçili Kadın Kolları Başkanı Nurcan Pilavcı, bir süre önce görevinden istifa etmişti. Pilavcı istifasına  gerekçe olarak ise sağlık sorunlarını göstermişti.  Ancak Pilavcı’nın istifasının asıl nedeninin 15 Temmuz şehidi Alparslan Yazıcı’nın ailesi verilen sözlerin tutulmaması, bununla birlikte şehit ailesine ve kendisine tehdit ve hakaretler olduğu ortaya çıktı. Pilavcı istifasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada “AK Parti Karakeçili eski belediye başkanının görevde olduğu dönemde, 15 Temmuz şehidimizin ailesine arsa tahsis edilip ev sözü verildiği halde evlerinin yapılmadığından bu mağduriyetin giderilmesi ve araştırılması için şehit ailesinin talebi üzerine şehit annesini il teşkilatımıza getirdim. Bu esnada eski belediye başkanı ve il teşkilatımız da yerel yönetimler başkanı olan  Hüseyin Özçelik tarafından  şehit annesi ve tarafıma tehdit ve hakaret vari davranışlarıyla karşılaştık. Bütün bu olaylar il teşkilatında olmasına rağmen hiçbir tepki gösterilmedi. İlçemde yerel yönetimler başkanı ve ilçe başkanı tarafından da maddi ve manevi hiçbir destek görmediğim için görevimden istifa ettim.” ifadelerini kullandı.  

EV SÖZÜ VERİLDİ YAPILMADI

İddialara göre; Yazıcı’nın şehit olmasının ardından anne ve babasına Karakeçili’de bir ev sözü verildi. Bunun için bir komisyon kuruldu. Kısa süre içerisinde de evin yapılacağı alan belirlenerek   hafriyat çalışmaları başladı. Ancak daha sonra çalışma durdu ve ev yapılmadı. Nurcan Pilavcı’da, şehit annesini evin akıbetini öğrenmek üzere Kırıkkale Kadın Kolları Başkanı Özden Temoçin ile görüştürmek üzere Kırıkkale’ye getirdi. Temoçin’le görüşemeyen şehit annesinin parti binasından ayrılırken Özçelik ile karşılaştığı ve tartışma yaşandığı öğrenildi. Pilavcı’da istifasına bu tartışmanın neden olduğunu ifade etti.

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

PİLAVCI; ‘TEHDİT VE HAKARETE MARUZ KALDIK’

İlginizi Çekebilir

AK PARTİ’DE İSTİFA

İlginizi Çekebilir

AK PARTİ’DE BİR İSTİFA DAHA

Haber Yorumları

Yorum Yaz

12966

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647