• Dolar
  16.702
 • Euro
  17.477
 • Ç.Altın
  1.557
 • Altın
  968.000
KIRIKKALE
28°
06:2

Öğleye kalan Süre

PROFESÖRDEN ÖĞRENCİSİNE TACİZ İDDİASI; MESAJLARI YAYINLADI

Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesinde eğitim gören kız öğrenciler, öğretim görevlisi Prof. Dr. H. Ö.’nin kendilerini taciz ettiğini öne sürdüler. Taciz mesajlarının ekran fotoları paylaşıldı.


‘BENİ ÇOK ETKİLEDİN’

Maruz kaldığı taciz ifadeleri içeren mesajların ekran fotoğraflarını paylaşan Kırıkkale Üniversitesi İİBF bölümü kız öğrenciler, Prof. Dr. H. Ö.’nin kendilerine taciz içerikli mesajlar gönderdiğini belirtti. Öğrencilerden E.A., yaptığı sosyal medya paylaşımında “Tacize sessiz kalmayacağız” ifadeleriyle yaşadıkları duruma dikkat çekti. Sosyal medyada paylaşılan görsellerde öğretim görevlisinin  öğrencisine, "Dün beni gerçekten çok etkiledin, çok mutlu oldum, bugün 47 defa adını söylüyorum, bir zahmet bir kelime yanıt vermiyorsun. Seni yatakta uzanırken düşünüyorum şimdi, elinde telefon, bir kelime yanıt verebilirsin gibi görüyorum. Gerçekten üzüldüm" dediği görülüyor.

‘MOBBİNG UYGULUYOR’

Öğrenci E.A., sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda sistematik tacize maruz kaldıklarına dikkat çekti. E.A., ” Sınav kağıtlarımızı göstermeyerek, üzerimizde sınavları kullanarak baskı uygulayarak devam eden bu tacize sessiz kalmayacağız.” ifadelerinin altına yapılan mesajlaşmanın ekran fotoğraflarını paylaştı. F.D. isimli bir diğer öğrenci ise, “Kırıkkale Üniv. İİBF Fakültesinde eğitim vermekte olan  bu kişi bizlere Whatsapp aracılığı ile  mobing uygulayıp  üstümüzde baskı kurmaya çalışıp, bu durumlar haricinde kız arkadaşlarımızı taciz etmektedir. Bu kişinin üniversitede eğitim vermesi etik bir durum değildir” ifadeleri  ile kendilerine mobing uygulandığını öne sürdü. Söz konusu öğretim görevlisine ait olduğu öne sürülen mesajlar şu şekilde :

 

İlginizi Çekebilir

PROFESÖRDEN ÖĞRENCİSİNE TACİZ İDDİASI; MESAJLARI YAYINLADI

İlginizi Çekebilir

TACİZ İDDİASI SONRASI EMEKLİYE AYRILIYOR

Haber Yorumları

Yorum Yaz

11384

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647