• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

SAĞLIK İŞÇİSİNİ SAĞLIK ÇALIŞANI GÖRMEYEN ANLAYIŞI KABUL ETMİYORUZ

Öz Sağlık-İş Sendikası Şube Başkanı Murat Erduran ve yönetimi sadece hekimlere yönelik yapılan düzenlemeyi protesto etmek amacıyla Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi önünde basın açıklaması düzenledi.


HANİ SAĞLIK EKİP İŞİYDİ?

Yapılan basın açıklamasında Başkan Erduran şu ifadelere yer verdi; “Pandeminin kahramanı sağlık çalışanlarına müjdemiz var” denilerek açıklanan zam haberi ile kimlerin sağlık çalışanı olarak görülüp, kimlerin kapsam dışı tutulduğu net olarak ortaya çıkmıştır. Yapılan açıklamalarla, Sağlık İşçisinin “Sağlık Çalışanı” olarak görülmemiş olması bizleri derinden üzmüştür. Hekimlere yapılacağı ilan edilen ve biz sağlık işçilerinin de desteklediği zamlarla ilgili kimsenin bir sıkıntısı yoktur.  Sıkıntı; ayrıştırılmakta, ötekileştirilmekte,  “Sağlık Ekip İşidir” sözünün boşa çıkartılmasında, çalışma barışının altına dinamit yerleştirilmesinde, fedakarlığın meslek ayrımına tabi tutulmasında, sağlık işçisinin “sağlık çalışanı” olarak görülmemesinde, nimet-külfet dengesinde, işçiye sadece külfetin yazılmasındadır. Öncelikle bilinmelidir ki; sağlık ve sosyal hizmet işçisinin yetkili sendikası olarak; işçiyi sağlık çalışanı olarak görmeyen anlayışı kabul etmiyoruz. Sağlık kurumlarının bel kemiği olan sağlık işçileri olmasa, dünyada ilk sıralara oturan, her türlü övgüyü hak eden Türk sağlık hizmetinin çökeceği herkesin malumu olan yadsınamaz bir gerçektir."

GERÇEKTEN HAKKIMIZ ÖDENMEZMİŞ

"Pandemi koşullarında gösterilen fedakarlıktan söz edilirken;  Ambulanslarla kovitli hasta taşıyan 112 personelinden, ambulans sürücülerinden, Hasta karşılama personelinden, kovitli hastaların altını temizleyen, bakımını yapan, yemeğini yediren, yönlendirmelerini yapan, verilerini giren çalışanlardan, teknik personelinden,  sağlık işyerlerinde asayişi sağlayan güvenlik görevlilerinden, teknik işlerden sorumlu işçilerden söz etmemek, onların fedakarlığını yok saymak, ailelerinden uzakta günlerce izinsiz çalışan sağlık işçilerini “sağlık personelinden saymamak” şeklindeki bir anlayışı kabul etmiyoruz. Balkonlardan alkış aldığımızda ve “Hakkınız Ödenmez” denildiğinde kendimizi vatan nöbetinde hissedecek kadar onurlanmış, gurur duymuştuk. Ama bugün görüyor ki “Hakkınız Ödenmez” sözü meğer gerçek anlamında kullanılmış”  

Haber Yorumları

Yorum Yaz

62652

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647