• Dolar
  30.944
 • Euro
  33.485
 • Ç.Altın
  3.435
 • Altın
  2.019
KIRIKKALE
11°

AKYÖN; BU YARIŞMAYA HERKES SAHİP ÇIKMALI

Kırıkkale Valiliği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenecek olan ‘Road Race 2.2 UCI Bisiklet Yol Yarışı’ için tüm hazırlıklar tamamlandı. Yarışmaya 24 farklı ülkeden yarışmacı katılacak.


TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLER

Geçtiğimiz yıl “Pedallar Anadolu’nun Kalbi Kırıkkale’de” sloganıyla ilki gerçekleştirilen ve bu yıl ise bir üst derece alarak 2.2 seviyesinde ulaşan bisiklet yarışları 10-11 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Dünyanın 24 farklı ülkesinden birçok yarışmacının katılacağı Kırıkkale, büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Millet Bahçesi’nde start alacak olan ‘Road Race 2.2 UCI Bisiklet Yol Yarışı’ Kırıkkale’nin tarihi ve doğal güzelliklerini yansıtacak.

KAZANAN KIRIKKALE OLACAK

Yarış kapsamında Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön, Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetim kurulu üyesi Zafer Bal, Türkiye Bisiklet Federasyonu Kırıkkale İl Temsilcisi Pınar Taşçı Yıkılmaz ve yönetimiyle birlikte Kırıkkale’de faaliyet gösteren yerel ve ulusal medya temsilcileriyle bir araya geldi.  Bu yarışlar kapsamında hem tanıtım hem de ekonomi alanında Kırıkkale’nin kazanacağını söyleyen Akyön, “İnşallah bu gibi yarışlarla birlikte Kırıkkale’yi dünya tanıyacak” dedi.

SAHİP ÇIKILMALI
Eylül ayında da Kırıkkale’de önemli bir yarış yapmaya hazırlandıklarını dile getiren Akyön, Kırıkkale’nin tarihi ve kültürel değerlerinin bu yarışlarla daha da ön planda tutulduğuna dikkat çekti. Bu yarışa herkesin sahip çıkması gerektiğini dile getiren Akyön, kendilerine destek sağlayan Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’na teşekkür etti. Kırıkkale’nin her kademesinin bu yarışlar için hazırlandığını dile getiren Akyön, “İnşallah çok güzel bir yarışa imza atacağız. Bütün hemşehrilerimizi davet ediyorum” şeklinde konuştu. 

HALK SÜRÜŞÜ

İki farklı kategoride başlayacak olan yarışlar Millet Bahçesi'nde start alıp tekrar aynı noktada son bulacak. Dereceye giren sporculara çeşitli ödüller verilecek, aynı zamanda Kırıkkaleli vatandaşlar arasında halk sürüşü de gerçekleştirilecek. İlk gün Bahşılı, Hasandede, Keskin, Karaahmetli, Köprüköy güzergahları üzerinde yarış gerçekleştirilecek. İkinci gün ise yine aynı Millet Bahçesi'nden yarışlar start alacak. Buradan Kırıkkale şehir merkezi, Aşağımahmutlar, Balışeyh, Kulaksız, Kösedurak, Sulakyurt, Yağbasan, Kızıldere ve Karacalı köyü güzergahı sonrası yine aynı Millet Bahçesi'nde son bulacak.

İlginizi Çekebilir

1000 KİŞİLİK YENİ İSTİHDAM ALANLARI OLUŞTURULACAK

İlginizi Çekebilir

ARDİYECİLER SİTESİ YENİDEN İHALEYE ÇIKIYOR

İlginizi Çekebilir

DEVA KIRIKKALE TEŞKİLATINDA DEPREM; HEPSİ İSTİFA ETTİ

Haber Yorumları

Yorum Yaz

60611

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647