• Dolar
  32.505
 • Euro
  34.983
 • Ç.Altın
  3.981
 • Altın
  2.435
KIRIKKALE
35°

ERDURAN; ASILSIZ HABERLERLE YETKİ DÖNEMİ MANİPÜLE EDİLİYOR

Başarılı çalışmaları ile dikkat çeken sağlık hizmet kolunun güçlü sendikası Öz Sağlık İş Sendikası'nın Kırıkkale Şube Başkanı Murat Erduran yetki döneminin manipüle edilmeye çalışıldığını bu amacla asılsız haberlerin servis edildiğini ifade etti.


ASILSIZ HABER

Erduran, bugun Ankara merkezli bir haber sitesinde sendikayı ve şahsını hedef alan habere ilişkin yaptığı açıklamada "İsmini ilk defa duyduğumuz bir sitede çıkan(çıkartılan) sahsım ve sendikamızı hedef alan asılsız sözde haber ile ilgili açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur . Sağlık çalışanlarının birlikte düzenlediği bahar pikniği, sözde haberde belirtilenin aksine birlik, dayanışma ve kaynaşma içinde geçmiştir. Bahse konu iddialar, asılsız mesnetsiz ve iftira boyutundadır. Bu konunun bu şekilde ortaya çıkmasının esas nedeninin, Üniversite ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndaki yetki dönemini manipüle etme amaçlı olduğunu anlıyoruz." dedi. 

HAYAL ÜRÜNÜ 

Erduran "Bunu yapan, yaptıran ve asılsız şekilde yayanın kimler olduğunu biliyor ve görüyoruz. Haberde şahsıma atfedilen sözler asla tarafımdan söylenmemiştir. İçeriği tamamen hayal ürünü olan, tek hedefi her geçen gün yükselen sendikamızın başarısını gölgelemek olan bu yayınlar bizi hak bildiğimiz yoldan ve degerli sağlık/sosyal hizmet çalışanlarımıza hizmetten asla geri koymayacaktır. Sendikamızın faaliyette bulunduğu işkolunda, Türkiye'nin lider sendikası olarak emin adimlarla ilerliyor. Bizleri yıpratmaya yonelik 'çamur at izi kalsın mantığındaki bu tür haberlere değerli sendika üyelerimizin itibar etmeyeceklerine inaniyoruz. Yapılan haberlerle ilgili olarakda gerekli hukuki islemlerimizi yapacağız. Algılar ve yalan söyleyerek, sosyal medya üzerinden sendikacılık yapmadık yapmayacağız. “Biz Sahadayız, üyelerimizle birlikte biz büyük bir aileyiz. Ayrıca haberde belirtilen “250 işçi istifa etti” haberi yalandır. Geçtiğimiz bir yıl içerisinde giriş ve çıkış yapan üyelikler değişkenlik arzetmesine karşın, son bir yıldan bu gün itibari ile istifa eden üye sayısı 84’tür. Çalışma bakanlığı kayıtları incelendiğinde gerçek ortaya çıkacaktır." bilgilendirmesinde bulundu. 

 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

83431

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647