• Dolar
  18.838
 • Euro
  20.328
 • Ç.Altın
  1.814
 • Altın
  1.128
KIRIKKALE
03:13

İmsak'a Kalan Süre

ROKET-SAN’DAN 100 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Roket-San, Kırıkkale’ye yapacağı yatırımın ilk etabına başlıyor. Kırıkkale eski valisi Yunus Sezer, Milletekili Ramazan Can ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın girişimleri sonucu yapılacak yatırımın 100 milyon dolarlık ilk etap çalışması 2022’de start


2022’DE TEMEL ATILACAK 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin roket ve füze ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan ve ülkemizde roket ve füze tasarımı yapıp geliştiren, üreten Roket-San’ın Kırıkkale’ye kurmayı planladığı fabrika ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Roket-San Genel Müdürü Murat İkinci’yi makamında ziyaret eden Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı görüşme hakkında bilgi vererek “Roket-San tarafından Kırıkkale’mize yapılacak olan yatırım ile ilgili istişarede bulunduk. Sayın Genel Müdürümüz birinci etabı 1 Milyar TL’yi aşacak olan ihalede son aşamaya gelindiğini 2022 yılının ilk aylarında inşaata başlayacağı müjdesini bizlerle paylaştı.” ifadesini kullandı.

25 BİN DÖNÜM

Başkan Saygılı, Roket-San’ın yapacağı yatırımın Kırıkkale için bir ümit kaynağı olarak gördüğünü belirterek “Türkiye’nin göz bebeği olacak olan yatırım en kısa zamanda tamamlanarak, binlerce gencimize iş imkanı sağlayacak. Şehrimiz için sınıf atlatacak bir proje olarak düşünüyorum. Işıklar köyünden Ahılı köyü sınırına kadar gidiyor. 25 bin dönüm tamamlandı. Burası tamamlanınca Havelasan gibi Türkiye’nin önemli fabrikaları buraya gelecekler, buralardan yer isteyecekler. Özellikle yan sanayiyi canlandıracak. En iyi iyimserlikle 5 bin kişinin çalışacağını düşünüyorum. Sayın Genel Müdürümüze şehrimize olan ilgileri için teşekkür ediyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir

MKEK'YE YENİ STATÜ HAZIRLIĞI

İlginizi Çekebilir

YAHŞİHAN NOTERİ 1 HAZİRAN’DA HİZMETTE

İlginizi Çekebilir

TARİHİ CAMİ RESTORASYONUNDAN KİTABE ÇIKTI

Haber Yorumları

Yorum Yaz

89725

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647