• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

DELİCE’DE SOKAK HAYVANLARINI SAHİPLENENLERE 15 TON SU ÜCRETSİZ

Kırıkkale'nin Delice ilçesinde "sokaktan bir can da sen al" adlı proje kapsamında sokak hayvanlarını sahiplenen vatandaşlara aylık 15 ton içme suyu kullanım bedeli faturaya yansıtılmayacak.


BİR CAN DA SEN AL

Kırıkkale'nin Delice ilçesinde "sokaktan bir can da sen al" adlı proje hayata geçirildi. Kaymakamlık ve belediye tarafından başlatılan proje sayesinde aşırı soğuktan donma tehlikesi geçiren, yaralı ve hasta sokak hayvanları önce tedavi ediliyor ardından da sahiplendiriliyor. Sokak hayvanlarını sahiplenen vatandaşların hanesine ise aylık 15 ton içme suyu ücretsiz veriliyor. Ayrıca sokak hayvanlarını sahiplenen vatandaşlara İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından veterinerlik hizmeti veriliyor. Kaymakam Burak Akköz ile Belediye Başkanı Turgut Özdem, vatandaşlara sahiplendikleri sokak hayvanlarını teslim etti. Ayrıca vatandaşlara kulübe, tasma ve mama hediye edildi.

ALLAH’IN SESSİZ KULLARI

Delice Belediye Başkanı Özdem  “Bu proje kapsamında Delice Kaymakamlığımız, İlçe Tarım Müdürlüğümüz, veteriner hekimlerimiz tarafından gerekli sağlık kontrolleri yapılıyor ve aşılarını tamamlıyor. Delice Belediyesi olarak da biz bu noktada köpeğimizin barınağını, tasmasını, takibini ve bir kolaylık, bir önderlik yapılması manasında aylık ailenin kullandığı 15 ton suyu da biz ücretsiz hanelerimize vereceğiz. Bu vesileyle de bu kampanyaya katılımın yoğunlaşacağını düşünüyoruz. Ayrıca insanlarımıza zararını da engellemiş olacağız. Allah’ın sessiz kullarını da evlat edindirmiş olacağız” diye konuştu. Kaymakam Akköz ise “Şu anda güzel gidiyor projemiz. Teveccüh de var. İnşallah hiçbir evsiz hayvanımız sokakta zarar görmez, bir kötülükle karşılaşmaz. Örnek olmasını da bekliyoruz” dedi.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

99151

Hakkımızda

#

İletişim

Kirikkalekusu.com

info@kirikkalekusu.com

2147483647

2147483647