• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

AK PARTİLİ SEÇİLMİŞLERİN VEFA BORCUNU ÖDEME ZAMANI GELMEDİ Mİ?


 •  03-11-2021  12:53:56
 • Bugün AK Parti’nin iktidara gelişinin 19. Yıldönümü. AK Parti 2001 Ağustos ayında kurulduğunda bir kadro harekatı olarak başladı. Kimler vardı kısaca bir hatırlayalım; Abdullah Gül, Bülent Arınç, Abdullatif Şener, Erkan Mumcu,  Abdulkadir Aksu, Ali Coşkun, Sami Güçlü, Hüseyin Çelik, Binali Yıldırım, Burhan Kuzu. İlk iki dönem parti bu kadroların etkisi ile ülke siyasetinde yer aldı. Sonradan parti bir kadro harekatı olmaktan çıkıp Recep Tayyip Erdoğan üzerinden gitmeye başladı. Bünyesinde halen güçlü isimler vardı ama zamanla bir lider partisine dönüştü.  Bugün AK Parti kurulalı 20, iktidara geleli  19 yıl olmuş.  Bu sürenin ilk 6-7 yılını çıkarsak, geride kalan yıllarda hep Erdoğan ismini görüyoruz.  Vatandaş adaylara bakmıyordu, sadece Erdoğan’ın varlığı AK Parti’ye oy vermesi için yeterliydi.  Bu yüzden de kimi sıralamaya koysa, kimi başkan adayı yapsa ülkenin önemli bir bölümünde kolay bir şekilde seçiliyordu.  2018’e kadar bu böyle devam etti.  2018 seçimleri kısmen de olsa Erdoğan’la AK Parti’nin ayrıldığı bir seçim oldu. Erdoğan için ayrı oy AK Parti için ayrı oy.  Erdoğan’a oy verenlerin bir kısmı AK Parti’ye oy vermedi.

  Bugün gelinen noktada inkar edilemeyecek bir gerçek var ki özellikle ekonomik sıkıntı üzerinden iktidar kan kaybediyor. Karşısında da ilk defa iktidarı isteyen bir muhalefet oluştu. Mevcut başkanlık sistemi de güçlü bir blok oluşmasına neden oldu. Oysa ki Erdoğan bugün çıkıp ‘parlamenter sisteme geri dönüyoruz’ dese oy kaybına rağmen halen birinci parti olması nedeniyle yine hükümeti kurma görevini üstlenir. Bununla  birlikte karşısında birlik olan muhalefeti de ayrıştırır. Ancak görünen o ki hali hazırda ki sistemle seçime girilecek.  

  Muhalefetin hedefinde AK Parti yok, Erdoğan var. Bütün enerjilerini Erdoğan kaybetsin üzerine kuruyorlar. Söylemleri hep Erdoğan üzerinden. Çünkü onlarda çok iyi biliyor ki AK Parti’yi ayakta tutan, partili seçilmişler falan değil Erdoğan’ın kendisi.  Şöyle söyleyim; bu seçimde CHP yüzde 1 alsın bir sonra ki seçimlerde yeniden yüzde 25’ler bandına gelebilir. Benzer durumda MHP yüzde bir alsın bir sonra ki seçimde yüzde 15-20 bandına gelebilir. Ancak AK Parti bu seçimde yüzde 30’un altına düşer ve iktidarı kaybederse hızlı bir çözülme başlar. Dün, menfaat ve koltuk için AK Parti’ye gelenler zaman kaybetmeden kendilerine yeni bir liman bulurlar. Kalan gerçek partililerde partiyi yaşatmaya çalışırlar.

  Hedef Erdoğan diyorum çünkü muhalefete bakarsanız yerelde iktidara yönelik herhangi bir aleyhte çalışma içerisine girmiyorlar. İlimize bakın; hangi muhalefet partisi iktidarı yerelde eleştiriyor? İktidarın yerel temsilcileri üzerinden siyaset yapan kaç kişi? Yerel yöneticilerin bile  gündeminde Erdoğan var. Bunun tam tersi olarak da muhalefetle mücadele eden, birkaç bakan dışında sadece Erdoğan.  AK Partili yerel yönetimler de muhalefetin kendilerine gösterdiği hassasiyeti göstererek onlara karşı bir mücadele içerisine girmiyorlar. Yani Erdoğan partisinin seçilmişleri tarafından mücadelesinde yalnız bırakılıyor.

  Oysa en çok da bugün Erdoğan’ın o isimlere ihtiyacı var. Çünkü yoruldu. Çünkü yıprandı.  Özde AK Partililerinde dediği gibi çevresi tarafından yanlış da yönlendiriliyor.  Ve önümüzde bir seçim var. Peki ne olması gerekir; 19 yıldır Erdoğan sayesinde makam mevki sahibi olanlar, 19 yıldır iktidarın nimetlerinden Erdoğan sayesinde nasiplenenler, başka partiden seçime girse asla bir yere gelemeyecekken Erdoğan’ın ismi ile koltuk sahibi olanlar bugün Erdoğan’a omuz vermeliler.  

  19 yıldır Erdoğan sizleri sırtında taşıdı. Bu defa insanlar sizin için AK Parti’ye ve Erdoğan’a oy vermeli. Bunu yapabilir misiniz? Kerameti kendinizden görüyorsunuz ya! Seçimlere şurada ne kaldı şimdiden çıkın sokaklara ve seçmene deyin ki ‘benim için Erdoğan’a ve AK Parti’ye oy vermenizi istiyorum. Ne olursa olsun bizim için söz verin’ Milletvekili, belediye başkanları, il başkanı, ilçe başkanları, meclis üyeleri, eski-yeni parti yöneticileri.  Hadi bakalım bir görelim sizi. Şahsınıza kaç oya hükmedebilirsiniz?  Partinize, partinizin icraatlarına, liderinize kızgın-kırgın kaç kişi size oy verir? Bırakın şu sosyal medyanızdan kuru kuru cenaze düğün ziyaret resimleri paylaşmayı. İnin halka bakalım.  Kimler sizin hatrınıza partinizin yanında olacak? Muhalefet sizin liderinize yerelde genelde her gün saldırıyor.  Gündeminize muhalefeti alın. Çıkın sosyal medyalarınızda Erdoğan’dan önce siz cevap verin.  Niye sessizsiniz? Neden çekiniyorsunuz? Oturduğunuz koltukları, taşıdığınız gücü size veren liderinizi neden yalnız bırakıyorsunuz? Hani çok seviliyorsunuz ya hadi bu sevginizi oya dönüştürün.   

  Bugün AK Partili seçilmişlerin vefa ödeme günü. Bugün Erdoğan’ın isminden güce ulaşanların Erdoğan’a destek verme günü. Hep diyorsunuz ya ‘yanındayız reis’ diye. Kuru kuru yanında olmayı bırakın ve 19 yıldır sizi sırtında taşıyan adama bir omuz verin. Gerçekten bu halka kendinizi sevdirdiyseniz, gerçekten çok güzel işler yaptıysanız, gerçekten halka dokunabildiyseniz,  Erdoğan’ın adıyla değil kendi adınızla sahaya inebilirsiniz. Öyle tanıdıklara falan değil pazara gidin, marketlere gidin, mahallelere gidin, kahvehaneye oturun. Hadi var mı cesaretiniz? Kendinize, kendi isminize, oturduğunuz koltuklarda ki başarınıza ne kadar güveniyorsunuz  görelim…

  Hakkımızda

  #

  İletişim

  Kirikkalekusu.com

  info@kirikkalekusu.com

  2147483647

  2147483647